Şimdi de ‘imza’ için ‘ağlıyor’

Borç senetlerindeki imzanın kendisine ait olmadığını söyleyerek mahkemeye başvuran İbrahim Tatlıses’in itirazı reddedildi.

Türkücü İbrahim Tatlıses ile Mavi Radyo’nun eski sahibi Rıdvan Sırdaş ve iki arkadaşı arasındaki ‘sahte imza’ kavgasında, Tatlıses haksız bulundu. Tartışma, Sırdaş ve arkadaşlarının Tatlıses’in verdiği toplam 55 bin dolar tutarındaki senetleri İcra Müdürlüğü aracılığıyla takibe koyması üzerine başlamıştı. Ünlü türkücü bunun üzerine avukatı Hayati Şahin aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulmuş, “İmzasının taklit edildiğini” öne sürerek, Sırdaş ve arkadaşları haklarında ‘evrakta sahtecilik’ suçundan ceza davası açılmasını istemişti.

“NAMUSUM ÜZERİNE”
Soruşturma sürecinde ilk bilirkişi incelemesinde imzaların Tatlıses’e ait olduğuna dair rapor verildi. Bu karara istinaden savcılık suç duyurusu hakkında ‘takipsizlik’ kararı verdi. Fakat Tatlıses’in avukatı hukuki prosedür gereği, Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Bunun üzerine mahkeme, Adli Tıp Kurumu’ndan Prof Dr. Sermet Koç’un bilirkişi olarak atayıp, imzaları karşılaştırması istendi. İmza örneklerini inceleyen uzman ise raporunda, imzanın orijinal olmadığını bildirdi. Fakat Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi yine de ‘takipsizlik’ kararının yerinde olduğuna karar verdi. Böylece, Tatlıses’in itirazı haksız bulundu.

ÇEREZ PARASI
Bu bilgilerin ışığında görüştüğümüz İbrahim Tatlıses ise durumu şöyle özetledi: “Bana yerel radyoyu, bölgesel radyo diye sattılar. Üstelik o imzanın benim olmadığına dair servetimi, namusumu, onurumu koyarım. Üstelik benim derdim 55 bin dolar değil. Benin için bu para, bahşiş parasıdır. Ağırıma giden sahtekarlıktı” dedi. 

Mustafa KAYA İSTANBUL/MERKEZ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s